top of page

אודות

עליי בקצרה

 

נעים מאוד, אני רונן טופלברג, צלם סטילס למעלה מ-3 עשורים, מצלם למגזר העסקי והפרטי, מתמחה בצילום רכב, ספורט מוטורי וספורט.
אני עוזר לעסקים קטנים עד גדולים ואנשים פרטיים להעביר מסרים ומידע, תחושות וחוויות, באמצעות צילומי סטילס מדויקים וממוקדי מטרה.

את ניסיוני הרב בצילום, בארץ ובחו"ל, צברתי בצילום נרחב במגוון של הפקות ומעבר לידע טכני בצילום, יש לי גם ידע וניסיון רב בצרכי הלקוחות ותהליך עבודה נכון ויעיל שיביא למקסימום תוצאות.

ועליי בהרחבה

 

קריירת הצילום שלי התחילה אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת, כן לפני הרבה זמן...

את דרכי כצלם התחלתי במערכת מגזין המכוניות טורבו ומגזין האופנועים מוטו, שם הכל התחיל - החיבור בין האהבה לספורט המוטורי ולצילום הובילו אותי לפתח קריירה של כבר למעלה משלושה עשורים בצילום סטילס בתחום הרכב, הספורט והמגזר העסקי בעיקר.

אם תשאלו אנשים שעבדו איתי במהלך השנים הם בטח יגידו לכם שתמיד, אבל תמיד, גם אחרי הצילום האחרון תהיה 'עוד פעם אחת ודי'. הם בטח גם יספרו לכם שאני מטפס על כל מיני דברים ואפשר למצוא אותי בפוזיציות מאוד מוזרות כשאני מצלם או שבעבר נהגתי להשליך כל מיני דברים על מי שלא ביצע בדיוק מה שאמרתי לו.

אז – תאמינו. (חוץ מלדבר האחרון, אני מכחיש) כי אלו הדברים שעזרו לי לייצר את הפריימים הכי טובים, הכי מדויקים והכי מקצועיים.

מאחורי התמונה יש לא מעט חשיבה ונדרש ידע וניסיון רב כדי להפיק את הצילום המיטבי. צילום סטילס מבחינתי לא מתמצה בלחיצה על המצלמה אלא כולל מחשבה, תכנון והכנה לפני הצילום, בהתאמה לדרישות וצרכי הלקוח. גם לאחר הצילום, התמונות עוברות סינון ועיבוד והפקת מוצרים משלימים, בהתאם לצורך.
 

החזון שלי

אני מאמין שצילום איכותי ומדויק דורש הרבה מחשבה תחילה ותכנון כדי שהתמונה תשיג את מטרתה באשר היא.

כך גם חוויות הלקוח - מבחינתי היא חלק בלתי נפרד מהצילום ויעידו על כך לקוחות רבים שאני מלווה אותם מזה שנים ארוכות. הלקוח הינו שותף מלא לצילום והוא יקבל ממני ייעוץ לפני, במהלך וגם אחרי.


כיום אני מצלם עבור חברות מסחריות, יבואני רכב ודו גלגלי, חברות הפקת אירועים וחברות הפקות ספורט מהגדולות בארץ (מרתון תל אביב, מרתון ירושלים, אפיק ישראל, הגראן פונדו ועוד.)

אני מתמחה בצילומי סטילס למטרות מגוונות החל מצילומי מגזינים, יחסי ציבור, פרסומות. צילומי אירועים עסקיים והפקות וצילומי תדמית. בנוסף יש לי ניסיון רב בצילום מוצרים וצילומי ארכיטקטורה.

לא רק עסקים. גם אנשים פרטיים שצריכים ורוצים צילומים איכותיים לכל מטרה שהיא ומבינים את הכח והעצמה שיש בצילום איכותי ומקצועי ימצאו אצלי מענה.

ניסיוני הרב יצר לי לא רק יכולות טכניות ורמת צילום גבוהה אלא גם רמת שירות גבוהה, אמינות והקפדה על לוחות זמנים תוך עמידה בדרישות הלקוח, גם המורכבות ביותר. אני מלווה הפקות גדולות ומורכבות.
שמירה על רמת מקצוענות כה גבוהה דורשת גם שימוש בציוד ראוי ועל כן אני מצלם עם ציוד הצילום המתקדם מסוגו ומחזיק באמצעים ובציוד הנלווה המתקדמים והאיכותיים שהשוק מציע, תוך ריענון מתמיד ועדכון שוטף.

 

אז איפה ולמי צילמתי עד היום?

מגזין המכוניות טורבו שם התחלתי את קריירת הצילום.

מגזין האופנועים מוטו, במשך למעלה מעשור.

מגזינים נוספים: 'הגה', מגזין רכב ומגזין האופניים MBA.

מגזין נאשיונל גיאוגרפיק בעברית,

מוספי עיתונים (מעריב וידיעות אחרונות)

מגזין בלייזר

מגזין אוטו

מגזין BMW ועוד.

כמו גם ביצוע הפקות צילום בינלאומיות עבור יצרניות המכוניות "יגואר" "רולס רויס" ו"ב.מ.וו".

בשנת 2001 הייתי בין יוזמי ומקימי מגזין הרכב והלייף סטייל הראשון בארץ - דרייב מבית מעריב.

בשנים להשלים  נמניתי על צוות הצלמים הרשמי של חברת רד-בול העולמית ושימשתי כצלם הראשי של "רדבול" ישראל. חברת רד-בול, יצרנית משקה האנרגיה המובילה בעולם נודעת בהשקעתה ובתמיכתה הרבה בספורט המוטורי ובספורט האקסטרים. במסגרת עבודתי עבור רד-בול צילמתי פרויקטים רבים בארץ ובחו"ל, שדרשו לא רק יכולות צילומיות גבוהות אלא גם יכולת עבודה בתנאים קיצוניים.

 

פרסום צילומים במגזינים בינלאומיים והשתתפות בתערוכות.

בשנת 2004 - ציון לשבח בתערוכת צילומי העיתונות עדות מקומית בקטגוריה של צילומי ספורט.

בשנת 2005 - מקום ראשון בתערוכת צילומי העיתונות עדות מקומית בקטגוריה של טבע וסביבה.

בשנת 2006 זכיתי במקום הראשון בבחירת הקוראים של מגזין אוטו כתצלום היפה ביותר ב-20 שנות המגזין.

"תמונות שעשו היסטוריה", תערוכת צילומי העיתונות בשנים 1990-2007 - צילום של ספורטאי האקסטרים עומר מי דן קופץ מראש הארובה בתחנת הכוח בחדרה.

'צלם את הצלם'

אז ככה נתפסתי לאורך השנים בעדשתם של המצולמים שלי (ליתר דיוק בעדשת המכשיר הנייד) וכפי שניתן לראות פיתחתי דרכים מגוונות ויצירתיות עם השנים כדי להשיג את ה-צילומים !

צלם את הצלם
Oz-Sawdayee.jpg
עידו-כרמון.jpg
שי-ורד.jpg
Ben-Atia.jpg
bottom of page