top of page
רונן טופלברג מצלם מרוץ אופנועים
רונן טופלברג מדבר עם רוכב במרוץ
רונן טופלברג מצלם
רונן טופלברג מצלם

אודות

עליי בקצרה

 

נעים מאוד, אני רונן טופלברג, צלם סטילס למעלה מ-3 עשורים, מצלם למגזר העסקי והפרטי, מתמחה בצילום רכב, ספורט מוטורי וספורט.
אני עוזר לעסקים קטנים עד גדולים ואנשים פרטיים להעביר מסרים ומידע, תחושות וחוויות, באמצעות צילומי סטילס מדויקים וממוקדי מטרה.

את ניסיוני הרב בצילום, בארץ ובחו"ל, צברתי בצילום נרחב במגוון של הפקות ומעבר לידע טכני בצילום, יש לי גם ידע וניסיון רב בצרכי הלקוחות ותהליך עבודה נכון ויעיל שיביא למקסימום תוצאות.

ועליי בהרחבה

 

קריירת הצילום שלי התחילה אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת, כן לפני הרבה זמן...

את דרכי כצלם התחלתי במערכת מגזין המכוניות טורבו ומגזין האופנועים מוטו, שם הכל התחיל - החיבור בין האהבה לספורט המוטורי ולצילום הובילו אותי לפתח קריירה של למעלה משלושה עשורים בצילום סטילס בתחום הרכב, הספורט והמגזר העסקי בעיקר.

אם תשאלו אנשים שעבדו איתי במהלך השנים הם בטח יגידו לכם שתמיד, אבל תמיד, גם אחרי הצילום האחרון תהיה 'עוד פעם אחת ודי'. הם בטח גם יספרו לכם שאני מטפס על כל מיני דברים ואפשר למצוא אותי בפוזיציות מאוד מוזרות כשאני מצלם או שבעבר נהגתי להשליך כל מיני דברים על מי שלא ביצע בדיוק מה שאמרתי לו.

אז – תאמינו. (חוץ מלדבר האחרון, אני מכחיש) כי אלו הדברים שעזרו לי לייצר את הפריימים הכי טובים, הכי מדויקים והכי מקצועיים.

מאחורי התמונה יש לא מעט חשיבה ונדרש ידע וניסיון רב כדי להפיק את הצילום המיטבי. צילום סטילס מבחינתי לא מתמצה בלחיצה על כפתור הצילום אלא כולל מחשבה, תכנון והכנה לפני הצילום, בהתאמה לדרישות וצרכי הלקוח. גם לאחר הצילום, התמונות עוברות סינון ועיבוד והפקת מוצרים משלימים, בהתאם לצורך. סוף מעשה במחשבה תחילה !
 

החזון שלי

אני מאמין שצילום איכותי ומדויק דורש הרבה מחשבה תחילה ותכנון כדי שהתמונה תשיג את מטרתה באשר היא.

כך גם חוויות הלקוח - מבחינתי חלק בלתי נפרד מהצילום ויעידו על כך לקוחות רבים שאני מלווה אותם מזה שנים ארוכות. הלקוח הינו שותף מלא לצילום ויהנה מהנסיון רב השנים שצברתי.


כיום אני מצלם עבור חברות מסחריות, יבואני רכב ודו גלגלי, חברות הפקת אירועים וחברות הפקות ספורט מהגדולות בארץ (מרתון תל אביב, מרתון ירושלים, אפיק ישראל, הגראן פונדו ועוד.)

אני מתמחה בצילומי סטילס למטרות מגוונות החל מצילומי מגזינים, יחסי ציבור, קמפיינים פרסומיים. צילום אירועים עסקיים הפקות וצילומי תדמית. בנוסף יש לי ניסיון רב בצילום מוצרים וצילומי ארכיטקטורה.

לא רק עסקים. גם אנשים פרטיים שצריכים ורוצים צילומים איכותיים לכל מטרה שהיא ומבינים את הכח והעוצמה שיש בצילום איכותי ומקצועי ימצאו אצלי מענה.

ניסיוני הרב יצר לי לא רק יכולות טכניות ורמת צילום גבוהה אלא גם רמת שירות גבוהה, אמינות והקפדה על לוחות זמנים תוך עמידה בדרישות הלקוח, גם המורכבות ביותר. אני מלווה הפקות גדולות ומורכבות.
שמירה על רמת מקצוענות כה גבוהה דורשת גם שימוש בציוד ראוי ועל כן אני מצלם עם ציוד הצילום המתקדם מסוגו ומחזיק באמצעים ובציוד הנלווה המתקדמים והאיכותיים שהשוק מציע, תוך ריענון מתמיד ועדכון שוטף.

 

אז איפה ולמי צילמתי עד היום?

מגזין המכוניות טורבו שם התחלתי את קריירת הצילום.

מגזין האופנועים מוטו, במשך למעלה מעשור.

מגזינים נוספים: 'הגה', מגזין רכב ומגזין האופניים MBA.

מגזין נאשיונל גיאוגרפיק בעברית,

מוספי עיתונים (מעריב וידיעות אחרונות)

מגזין בלייזר

מגזין אוטו

מגזין BMW ועוד.

כמו גם ביצוע הפקות צילום בינלאומיות עבור יצרניות המכוניות "יגואר" "רולס רויס" ו"ב.מ.וו".

בשנת 2001 הייתי בין יוזמי ומקימי מגזין הרכב והלייף סטייל הראשון בארץ - דרייב מבית מעריב.

בשנים הבאות  נמניתי על צוות הצלמים הרשמי של חברת רד-בול העולמית ושימשתי כצלם הראשי של "רדבול" ישראל. חברת רד-בול, יצרנית משקה האנרגיה המובילה בעולם נודעת בהשקעתה ובתמיכתה הרבה בספורט המוטורי ובספורט האקסטרים. במסגרת עבודתי עבור רד-בול צילמתי פרויקטים רבים בארץ ובחו"ל, שדרשו לא רק יכולות צילומיות גבוהות אלא גם יכולת עבודה בתנאים קיצוניים.

 

פרסום צילומים במגזינים בינלאומיים והשתתפות בתערוכות.

בשנת 2004 - ציון לשבח בתערוכת צילומי העיתונות עדות מקומית בקטגוריית צילומי ספורט.

בשנת 2005 - מקום ראשון בתערוכת צילומי העיתונות עדות מקומית בקטגוריית צילומי טבע וסביבה.

בשנת 2006 זכיתי במקום הראשון בבחירת הקוראים של מגזין אוטו כתצלום היפה ביותר ב-20 שנות המגזין.

השתתפות בתערוכת צילומי העיתונות בשנים 1990-2007 -  "תמונות שעשו הסטוריה" - צילום של ספורטאי האקסטרים עומר מי דן קופץ מראש הארובה בתחנת הכוח בחדרה.

'צלם את הצלם'

ככה נתפסתי לאורך השנים בעדשתם של המצולמים שלי וקולגות מפרגנים וכפי שניתן לראות פיתחתי דרכים מגוונות ויצירתיות עם השנים כדי להשיג את ה-צילומים הטובים ביותר ! 

צלם את הצלם
bottom of page